Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętej Jadwigi Śląskiej – parafia rzymskokatolicka w Lubaniu w dekanacie Lubańskim w diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubań

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu – więcej informacji

Siedziba
Lubań

Adres

ul. Papieża Jana Pawła II 3
59-800 Lubań

Data powołania
14 września 2001

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Wezwanie
św. Jadwigi Śląskiej

 

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu – centrum duchowe miasta

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu to ważny punkt na mapie religijnej regionu. Historia tej parafii sięga XIX wieku, kiedy to rozpoczęto budowę kościoła pod wezwaniem świętej Jadwigi Śląskiej. Kościół ten stanowi nie tylko miejsce modlitwy, ale także serce życia społecznego i kulturalnego mieszkańców.

W parafii codziennie odbywa się msza święta, a księża dbają o liturgię i duchowe potrzeby wiernych. Na szczególną uwagę zasługują niedzielne msze, które przyciągają licznych parafian oraz gości z okolicznych miejscowości.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich wiernych pragnących załatwić sprawy związane z życiem sakramentalnym lub intencjami mszy świętej. Parafia rzymskokatolicka organizuje również liczne wydarzenia i spotkania modlitewne, które mają na celu integrację lokalnej społeczności oraz umacnianie więzi rodzinnych.

Msze odprawiane są zarówno w dni powszednie, jak i niedziele, co pozwala każdemu znaleźć odpowiedni czas na uczestnictwo w liturgii oraz głęboką modlitwę ku czci Jezusa Chrystusa. Parafia ta jest prawdziwie żyjącym domem wiary dla wszystkich jej członków.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *