Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zalesiu Śląskim

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zalesiu Śląskim – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji opolskiej, w dekanacie Leśnica[1].

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Leśnica

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zalesiu Śląskim – więcej informacji

Siedziba
Zalesie Śląskie

Adres

Zalesie Śląskie, ul. św. Jadwigi 7
47-150 Leśnica

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
opolska

Dekanat
Leśnica

Wspomnienie liturgiczne
16 października

 

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zalesiu Śląskim – historia i teraźniejszość

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zalesiu Śląskim, parafia rzymskokatolicka założona w XIX wieku, jest ważnym punktem duchowym na mapie regionu. Kościół parafialny, z pięknym ołtarzem i kaplicą, stanowi centrum wspólnoty parafialnej oraz miejsce wspólnej modlitwy i liturgii. Proboszczem parafii jest doświadczony duchowny, który wraz z wikariuszem dba o potrzeby wiernych.

W ciągu tygodnia odbywa się kilka mszy świętych (msze św), podczas których głoszone są homilie opierające się na ewangelii oraz naukach katechetycznych dotyczących sakramentów takich jak chrzest czy bierzmowanie. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne oraz uzyskać informacje o kancelarii czynnej.

Parafianie aktywnie uczestniczą nie tylko we mszy świętej, ale również angażują się w działalność charytatywną oraz wolontariat organizowany przez parafię pw. Co roku odbywa się festyn parafialny łączący społeczność lokalną podczas adwentu czy wielkiego postu. Parafia rzymskokatolicka zapewnia także edukację katolicką poprzez katechezę dla dzieci i młodzieży uczęszczających na religię.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *