Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu zgorzeleckiego w diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Zgorzelec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu – więcej informacji

Siedziba
Zgorzelec

Adres

Plac Jana Pawła II nr 1
59-900 Zgorzelec

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Zgorzelecki

 

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu – serce duchowego życia

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą początku XX wieku. Kościół, który jest centralnym punktem wspólnoty, został konsekrowany w 1930 roku i od tego czasu służy wiernym jako miejsce codziennej modlitwy oraz uczestnictwa we mszy świętej.

Msze odbywają się codziennie zarówno w dni powszednie, jak i niedzielę. Wierni licznie gromadzą się na liturgii niedzielnej, aby wspólnie celebrować Eucharystię oraz odmawiać modlitwy intencji swoich serc. Parafia prowadzi również kancelarię parafialną, gdzie można załatwić sprawy związane z sakramentami czy innymi potrzebami duchowymi.

Księża posługujący w tej parafii dbają o żywe życie religijne wspólnoty poprzez organizowanie różnorodnych wydarzeń oraz spotkań dla wiernych wszystkich grup wiekowych. Parafia nie tylko pełni funkcję miejsca kultu religijnego, ale także integruje lokalną społeczność wokół wartości chrześcijańskich i Jezusa Chrystusa.

Dzięki zaangażowaniu księży i aktywnemu udziałowi parafian kościół staje się prawdziwie domem dla wszystkich poszukujących duchowego wsparcia oraz głębszego zrozumienia wiary katolickiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *