Parafia św. Jadwigi Śląskiej, Wrocław-Leśnica

parafia

Postawowe informacje

ul. Wolska 6
54-076 Wrocław
tel: 71/349-39-51
lesnica(a)archidiecezja.wroc.pl
www.lesnica.wroclaw.pl

GPS: N51.14703, E16.86847
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Wrocław – zachód (Leśnica)

Godziny Mszy Św.

niedziele: 8.00, 8.00 (kościół pw. Podwyższenia Krzyża św.), 9.30, 9.30 (kościół pw. NMP Pocieszenia, IX-VI), 11.00, 11.00 (kościół pw. Podwyższenia Krzyża św., IX-VI), 12.30, 16.30 (IX-VI), 18.00
dni powszednie: 7.15 (IX-VI), 8.00, 18.00

Więcej informacji na temat parafii św. Jadwigi Śląskiej, Wrocław-Leśnica

Proboszcz:   Ks. Rafał CYFKA – ust. 2023
Wikariusz:   Ks. Łukasz Piotr SACZYŃSKI – ust. 2019
Ks. Mariusz ADAMCZYK – ust. 2019
Liczba mieszkańców:   10877
Kościół pomocniczy:   pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Skoczylasa 23; pw. NMP Pocieszenia, ul. Krzelowska
Kaplica zakonna:   Sióstr Jadwiżanek, ul. Wolska 8
Odpust:   16 października
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   10 grudnia
Ulice:   Babiogórska, Bąka, Beskidzka, Białkowska, Bojanowska, Brzezińska, Chobieńska, Czaplińskiego, Dłużycka, Dolnobrzeska, Ekonomiczna, Eluarda, Głębowicka, Grębocicka, Gromadzka, Grzybowa, Gwizdanowska, Heisinga, Hertmana, Jahna, Jajczarska, Jaworskiego, Junacka, Kącka, Klonowa, Krajobrazowa, Krępicka, Krzelowska, Łanowskiego, Łączna, Łososiowicka, Lubiąska, Majchra, Malczycka, Malownicza, Małomicka, Małoszyńska, Marszowicka, Miodowa, Mleczarska, Młodzieżowa, Modelskiego, Modrzewiowa, Mojęcicka, Mokrzańska, Mrozowska, Mydlarskiego, Niemkińska, Niepierzyńska, Owczarska, Pejzażowa, Pisarzowicka, Platanowa, Plenerowa, Płońskiego, Polkowicka, Prochowicka, Promenada, Prężycka, Pustecka, Równa, Rubczaka, Rytownicza, Serowarska, Sieroszowicka, Skoczylasa, Smolna, Sosnowa, Stroma, Szczepanowska, Szkolna, Szpilkowa, Ślepa, Średzka, Trzmielowicka, Ulowa, Watowa, Wąsowicza, Wereszyckiego, Wilkszyńska, Wińska, Wojnowicka, Wolfkego, Wolska, Woronowicka, Wojska Polskiego, Wyboista, Zajazdowa
Przedszkole:   Przedszkole nr 66 „Bajkolandia”, ul. Łączna 1-5; Zespół Żłobkowo-Przedszkolny nr 3, ul. Wolska 9
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 51, ul. Krępicka 50
Cmentarz:   Wrocław, ul. Wolska (par.); Wrocław, ul. Krzelowska (par.); Wrocław, ul. Trzmielowicka (kom.)
Erygowanie Parafii:   XIII w.
Księgi metrykalne:   od 1945 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Świetlica Środowiskowa „Źródełko”, Eucharystyczny Ruch Młodych, Liturgiczna Służba Ołtarza, Żywy Różaniec, Arcybraterstwo Straży Honorowej NSPJ, wolontariat dorosłych, Krąg Biblijny, zespół „PSALMOS”, chór parafialny, Domowy Kościół, Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna „Dom na Skale”, Wspólnota rodzin trudnych „Sychar”, Grupa ALPHA, Mężczyźni św. Józefa
Zgromadzenia i zakony:   Siostry Jadwiżanki
54-076 Wrocław
ul. Wolska 8
tel. 71/349-38-80Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *