Parafia św. Jadwigi w Bolesławie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jadwigi w Bolesławiu – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Bolesławiu. Parafia należy do dekanatu Tworków i diecezji opolskiej.

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Tworków

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia św. Jadwigi w Bolesławie – więcej informacji

Siedziba
Bolesław

Data powołania

1915

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
opolska

Dekanat
Tworków

Wspomnienie liturgiczne
16 października

 

Parafia św. Jadwigi w Bolesławie – Historia i Tradycja

Parafia św. Jadwigi w Bolesławie to miejsce o bogatej historii, sięgającej kilku wieków wstecz. Kościół, będący sercem parafii, został założony w XV wieku i od tego czasu pełni ważną rolę duchową dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Wnętrze kościoła zachwyca pięknymi freskami oraz zabytkowymi ołtarzami, które przyciągają nie tylko wiernych, ale również miłośników sztuki sakralnej.

Proboszcz parafii dba o to, aby tradycje były pielęgnowane i przekazywane kolejnym pokoleniom. Regularnie organizowane są uroczystości religijne oraz spotkania wspólnotowe, które integrują parafian i wzmacniają ich więzi z Bogiem oraz ze sobą nawzajem. Msza święta odprawiana jest codziennie – zarówno w dni powszednie jak i niedziele – dając wiernym możliwość uczestnictwa we mszy świętej według własnych możliwości czasowych.

W każdą niedzielę kościół gromadzi licznych parafian na mszach świętych porannych oraz wieczornych. Uroczyste msze odbywają się także podczas ważniejszych dni liturgicznych takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Parafia stara się angażować społeczność lokalną poprzez różnorodne inicjatywy charytatywne oraz edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży.

Działalność duszpasterska naszej parafii – Msze Święte

Msze święte odprawiane są regularnie od poniedziałku do soboty o różnych godzinach dniach tygodnia: poniedziałek rano dla osób pracujących popołudniami; wtorek wieczorem dla tych którzy wracają późno z pracy; środowa msza po południu dedykowana seniorom; czwartek rano dla matek z dziećmi; piątek popołudniu przed weekendem; a sobota wieczorem jako przygotowanie do niedzieli.

Każda msza ma swój unikalny charakter dzięki różnorodnym kazaniom proboszcza opartym na fragmentach Ewangelii dostosowanych do aktualnego okresu liturgicznego miesiącu roku kościelnego np.: Adwentu czy Wielkiego Postu co sprawia że każdy może znaleźć coś inspirującego siebie samego swojego życia duchowego domu rodziny warszawie podróży zawodowej codzienności współpracy bliźnimi pomocą potrzebującym wsparciem duchowym modlitwie refleksji osobistej rozwijaniu wiary relacji Boga Jezusem Chrystusem Maryją Matką Bożą Aniołem Stróżem Świętymi Patronami Kościele Katolickim Tradycjach Kultury Religijnej Duchowości Chrześcijańskiej Szczęśliwe życie Pokoju Miłości Nadziei Wiary Ufności Pokory Cierpliwości Mądrości Dobroci Spokojnej przyszłości Rodzinie Wspólnocie Parafialnej Dziękujemy Zapraszamy!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *