Parafia św. Jadwigi w Prusicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętej Jadwigi w Prusicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Złotoryja, w diecezji legnickiej[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Złotoryja

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jadwigi w Prusicach – więcej informacji

Adres
Prusice 19a59-500 Złotoryja

Wyznanie
katolickie

Diecezja
legnicka

Dekanat
Złotoryja

Kościół parafialny
św. Jadwigi

Wspomnienie liturgiczne
16 października

 

Parafia św. Jadwigi w Prusicach – serce duchowe miasta

Parafia św. Jadwigi w Prusicach, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący centralnym punktem wspólnoty wiernych, jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii mszy świętej. W dni powszednie oraz niedziele odprawiane są tutaj liczne nabożeństwa ku czci Jezusa Chrystusa.

Księża z parafii dbają o duchowe potrzeby mieszkańców miasta oraz okolicznych wiosek, organizując msze i modlitwy intencji wiernych. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy informacji dotyczących życia religijnego.

Wspólnota żyje pełnią wiary nie tylko podczas mszy niedzielnych, ale także na co dzień angażując się w życie kościoła i domu Bożego. Rozpoczęcie każdej nowej inicjatywy duszpasterskiej spotyka się z entuzjazmem parafian gotowych do działania na rzecz dobra wspólnego serca Parafii św. Jadwigi w Prusicach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *