Parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1558 roku.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Bolesławiec Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim – więcej informacji

Siedziba
Tomaszów Bolesławiecki

Adres

Tomaszów Bolesławiecki 95
59-720 Raciborowice Górne

Data powołania
1558

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Andrzej Łuczyński

Wspomnienie liturgiczne
16 października

 

Parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim – historia i codzienność

Parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim to rzymskokatolicka wspólnota z bogatą historią, sięgającą XVIII wieku. Znajduje się w malowniczym regionie Dolnego Śląska, co przyciąga nie tylko wiernych, ale i turystów poszukujących duchowego ukojenia. Kościół parafialny jest miejscem regularnych mszy świętej oraz licznych wydarzeń liturgicznych.

Codziennie odbywa się tu msza, a dni powszednie są równie ważne jak niedziele dla życia parafii. Księża dbają o żywość wiary swoich wiernych poprzez modlitwę i różnorodne inicjatywy duszpasterskie. Intencji modlitewnych nigdy tu nie brakuje – zarówno tych osobistych, jak i wspólnotowych.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia czy porady duchowej. W niedzielę liturgia nabiera szczególnego charakteru, gromadząc większą liczbę uczestników niż zazwyczaj.

Rozpoczęcie każdej mszy to moment pełen refleksji nad życiem Jezusa oraz jego naukami. Parafianie z serca angażują się w życie kościoła oraz domu Bożego, budując silną wspólnotę opartą na wzajemnym szacunku i miłości bliźniego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *