Parafia św. Jadwigi w Trzeboszowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętej Jadwigi w Trzeboszowicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji opolskiej, w dekanacie Paczków[1].

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Paczków

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia św. Jadwigi w Trzeboszowicach – więcej informacji

Siedziba
Trzeboszowice

Adres

Trzeboszowice 23
48-370 Paczków

 

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
opolska

Dekanat
Paczków

Wspomnienie liturgiczne
16 października

 

 

Historia i współczesność Parafii św. Jadwigi w Trzeboszowicach

Parafia św. Jadwigi w Trzeboszowicach to miejsce, które od wieków pełni istotną rolę w życiu duchowym lokalnej społeczności. Historia parafii sięga średniowiecza, kiedy to zbudowano pierwszy kościół na tym terenie. Z biegiem lat kościół był wielokrotnie rozbudowywany i odnawiany, dostosowując się do potrzeb wiernych oraz zmieniających się czasów.

Współczesny kościół parafialny jest nie tylko miejscem nabożeństw, ale także centrum życia społecznego i kulturalnego Trzeboszowic. W każdą niedzielę oraz dni powszednie odbywają się tu msze święte, które gromadzą licznych parafian pragnących pogłębiać swoją więź z Bogiem. Msza święta stanowi centralny punkt tygodniowego harmonogramu wielu mieszkańców.

Proboszcz parafii dba o to, aby liturgie były przeżywane głęboko i z zaangażowaniem wiernych. Każda msza jest starannie przygotowywana – zarówno pod względem oprawy muzycznej, jak i treści homilii opartej na Ewangelii dnia.

Kościołem zarządza obecnie doświadczony proboszcz ze stolicy – Warszawy – który wniósł wiele świeżych pomysłów do naszej parafii. Dzięki jego inicjatywie organizowane są różnorodne uroczystości religijne oraz wydarzenia kulturalne angażujące całą wspólnotę.

W każdy poniedziałek po mszy świętej wieczornej odbywa się spotkanie grup modlitewnych w domu parafialnym obok kościoła. Wtorki są natomiast dniami katechetycznymi dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej oraz bierzmowania.

Środy to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu – wierni mogą przychodzić przez cały dzień na cichą modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem aż do wieczornej mszy świętej kończącej adorację uroczystym błogosławieństwem eucharystycznym.

Czwartki są szczególnie ważne dla młodzieży – po mszach odbywają się wtedy spotkania formacyjne prowadzone przez duszpasterzy młodzieży współpracujących z naszą parafią od kilku lat.

Piątki natomiast dedykowane są Drogom Krzyżowym podczas Wielkiego Postu oraz innym nabożeństwom pasyjnym upamiętniającym Mękę Pańską przez cały rok liturgiczny.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *