Parafia św. Jakuba Apostoła w Górze Ropczyckiej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Górze Ropczyckiej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Sędziszów Małopolski.

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Sędziszów Małopolski

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Jakuba Apostoła w Górze Ropczyckiej – więcej informacji

Siedziba
Góra Ropczycka

Adres

Góra Ropczycka 120
39-120 Sędziszów Młp.

Data powołania
1355

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
rzeszowska

Wezwanie
św. Jakuba Apostoła

 

Parafia św. Jakuba Apostoła w Górze Ropczyckiej – historia i życie codzienne

Parafia św. Jakuba Apostoła w Górze Ropczyckiej to miejsce o bogatej historii i głębokim znaczeniu duchowym dla mieszkańców regionu. Została założona w XVIII wieku, a jej kościół jest sercem wspólnoty parafialnej. W każdą niedzielę i dni powszednie odbywają się tutaj msze święte, które gromadzą parafian na wspólnej modlitwie.

Kościół nie tylko pełni funkcję sakralną, ale także społeczno-kulturalną. Parafianie mogą uczestniczyć w różnych formach liturgii oraz nabożeństwach intencji zmarłych bliskich czy też adoracjach Najświętszego Sakramentu Jezusa Chrystusa. Każda sobota to czas szczególnych mszy świętych połączonych z modlitwami za dusze zmarłych.

Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie, umożliwiając wiernym załatwienie spraw związanych ze ślubami, chrzcinami oraz pogrzebami na miejscowym cmentarzu. Parafia rzymskokatolicka angażuje się również w życie społeczne poprzez organizowanie spotkań integracyjnych oraz wydarzeń kulturalnych.

Strony internetowe parafii oferują aktualne informacje o nadchodzących uroczystościach oraz planach pracy duszpasterskiej na najbliższy czas. Dzięki temu każdy może żywo uczestniczyć we wspólnym życiu religijnym i społecznym tej wyjątkowej wspólnoty chrześcijańskiej prowadzonej przez proboszcza ks. Piotra Kowalskiego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *