Parafia św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętego Jakuba Apostoła – rzymskokatolicka parafia w Skorogoszczy. Parafia należy do dekanatu Niemodlin w diecezji opolskiej.

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Niemodlin

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy – więcej informacji

Siedziba
Skorogoszcz

Adres

ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 3
49-345 Skorogoszcz[1]

Data powołania
około 1223

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
opolska

 

Parafia św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy – historia i współczesność

Parafia św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy, parafia rzymskokatolicka, jest miejscem wspólnej modlitwy od wielu lat. Powstała w XIX wieku, a jej kościół stał się centrum duchowego życia mieszkańców. W naszym kościele odbywają się msze święte codziennie oraz w niedziele i dni powszednie. Proboszczem parafii jest ks. Paweł, który prowadzi wiernych przez liturgię i uroczystości.

Kancelaria czynna jest na tygodniu dla potrzebujących wsparcia duchowego oraz formalności związanych z sakramentami. Parafia pw organizuje również procesje oraz zmiana tajemnic różańcowych co miesiąc przyciąga licznych wiernych do wspólnej modlitwy.

W piątek, czwartek i sobotę msze św odprawiane są o różnych godzinach zależnie od intencji ofiarodawców. Parafianie aktywnie uczestniczą we wszystkich wydarzeniach religijnych zgodnie z wytycznymi episkopatu Polski, dbając o tradycje i wartości chrześcijańskie przekazywane przez pokolenia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *