Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Oleśnica

parafia

Postawowe informacje

ul. Łużycka 4
56-400 Oleśnica
tel: 71/314-21-42
olesnica@archidiecezja.wroc.pl
olesnica.archidiecezja.wroc.pl

GPS: N51.20953, E17.37808
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Oleśnica – zachód

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.30, 8.00 (Trójcy Świętej), 9.00, 10.00 (Dąbrowa), 11.00, 12.00 (Trójcy Świętej), 12.30, 18.00
dni powszednie: 6.15, 7.00, 18.00

Więcej informacji na temat parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Oleśnica

Proboszcz:   Ks. Mieczysław JANCZYSZYN – ust. 2018
Wikariusz:   Ks. Klaudiusz KORDOS – ust. 2015
Ks. Tomasz MICHALIK – ust. 2019
Ks. Wojciech BUJAK – ust. 2020
Ks. Przemysław PULNIK – ust. 2021
Inni księża:   Ks. Teodor SAWIELEWICZ
Liczba mieszkańców:   15704
Kościół filialny:   Oleśnica, pw. Trójcy Świętej, Dąbrowa, pw. św. Faustyny
Kaplica:   Oleśnica, pw. Maksymiliana Kolbego (zakład karny)
Kaplica zakonna:   Sióstr Felicjanek, pw. Chrystusa Króla, ul. 11 listopada 8
Odpust:   27 grudnia, 7 października – NMP Różańcowej, Niedziela Świętej Trójcy, 5 października – św. Faustyny
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   9 lipca
Miejscowości:   Dąbrowa Oleśnicka (3 km)
Ulice:   Agatowa, Akacjowa, Bema, Bociania, Bocka, Boczna, Borówkowa, Bratnia, Brzozowa, Chopina, Cieszyńskiego, Czecha, Dąbrowa, Deyny, Dobroszycka, Hallera 24, św. Jadwigi, Jagodowa, Jarzynowa, Jasna, Jaśminowa, Kasztanowa, Kilińskiego, Kościelna, Krótka, Krucza, Kusocińskiego, Leszczynowa, 11 Listopada, Lwowska, Łasaka, Łąkowa, Łowiecka, Łużycka, 3 Maja, Malinowa, Malinowskiego, Matejki, Mickiewicza, Mikołajczyka, Miła, Młynarska, Nowowiejska, Okrężna, Owocowa, Parkowa, Plac Zwycięstwa, Pocztowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Północna, Prusa, Psujka, Ptasia, Puławskiego, Reja, Różana, Rubinowa, Rutkiewicz, Rycerska, Rynek, Rzemieślnicza, Sejmowa, Sidły, Sienkiewicza, Sinapiusa, Skłodowskiej, Słowackiego, Sosnowa, Spacerowa, Spokojna, Stamma, Szkolna, Szafirowa, Szmaragdowa, Świerkowa, Traugutta, Truskawkowa, Trzebnicka, Walasiewicz-Olson, Wałowa, Wały Jagiellońskie, Wielkopolna, Wierzbowa, Winogronowa, Wiśniowa, Witosa, Wojska Polskiego (nr. 1-9, 64-67), Wrocławska, Zamkowa, Zielona, Żeromskiego
Przedszkole:   Przedszkole Nr 1, ul. Kilińskiego 9
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Św. Jadwigi 1a; Szkoła Podstawowa nr 7, ul. 11. Listopada 10; Katolicka Szkoła Podstawowa, ul. Północna 16; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Wojska Polskiego 8
Zespół Szkół:   Zespół Szkół, ul. Wojska Polskiego 67/69 (liceum ekonomiczne, handlowe, technikum mechaniczne, ZSZ)
Szkoła Średnia:   I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, ul. Słowackiego 4
Opieka duszpasterska:   Zakład Karny
Erygowanie Parafii:   XIII w.
Księgi metrykalne:   od 1945 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Rada Duszpasterska, Akcja Katolicka, Komitet Charytatywny, Żywy Różaniec, Straż Honorowa, Trzeci Zakon św. Franciszka, Wspólnota Krwi Chrystusa, Krucjata Wyzwolenia Człowieka, Odnowa w Duchu Świętym, grupa modlitewna Taizé, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Koło Misyjne Dzieci, Rycerstwo Niepokalanej, Liturgiczna Służba Ołtarza, Krąg Biblijny, Kościół Domowy, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, poradnia rodzinna, parafialny oddział Caritas, Ruch Duchowej Adopcji, Parafialny Klub Seniora
Zgromadzenia i zakony:   Siostry Felicjanki
56-400 Oleśnica
ul. 11 listopada 8
tel. 71/314-23-16Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *