Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Krzysztof Kowalczyk. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 24 grudnia 1990. Kościół parafialny mieści się przy placu Świętego Jana Ewangelisty.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze – więcej informacji

Adres
Plac św. Jana Ewangelisty 158-506 Jelenia Góra

Data powołania

24 grudnia 1990

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Jelenia Góra Wschód

Wspomnienie liturgiczne
27 grudnia

 

Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze – serce duchowe miasta

Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze to ważne miejsce dla lokalnej społeczności katolickiej. Historia tej parafii rzymskokatolickiej sięga roku 1957, kiedy to rozpoczęto budowę kościoła poświęconego Jezusowi Chrystusowi. Kościół znajduje się w malowniczej części miasta, przyciągając wiernych na codzienne mszy świętej oraz modlitwy.

Kancelaria parafialna jest otwarta od poniedziałku do piątku, umożliwiając załatwienie spraw intencji mszy oraz innych formalności. Liturgia odbywa się codziennie, a szczególnie uroczyste msze mają miejsce w każdą niedzielę i dni powszednie.

Wierni mogą uczestniczyć także we wspólnych modlitwach oraz nabożeństwach organizowanych przez księży parafii. Parafianie chętnie angażują się w życie kościelne, co czyni tę wspólnotę żywo bijącym sercem całej Jeleniej Góry.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *