Parafia św. Jana Apostoła, Wrocław-Zakrzów

parafia

Postawowe informacje

ul. Królewska 30
51-200 Wrocław
tel: 71/345-55-76
zakrzow@archidiecezja.wroc.pl
www.swjanzakrzow.archidiecezja.wroc.pl

GPS: N51.15943, E17.13083
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Wrocław – północ III (Psie Pole)

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.00, 9.00 (dla młodzieży), 10.30 (dla dzieci), 12.00, 13.15 (IX-VI), 18.30
dni powszednie: 7.00, 9.00 (święta nienakazane), 17.00 (święta nienakazane), 18.30

Więcej informacji na temat parafii św. Jana Apostoła, Wrocław-Zakrzów

Proboszcz:   Ks. Wiesław KARAŚ – ust. 1999
Wikariusz:   Ks. Paweł SZYDEŁKO – ust. 2018
Ks. Grzegorz GAC – ust. 2019
Inni księża:   Ks. Kamil SZYBOWSKI
Liczba mieszkańców:   10476
Odpust:   27 grudnia
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   23 listopada
Ulice:   Admiralska, Archeologów, Belgradzka, Bora-Komorowskiego, Bratysławska, Brzuchowicka, Charkowska, Chmielna, Chocimska, Dubrownicka, Etnografów, Gumińskiej, Hetmańska, Irkucka, Jagiellońska, Kasztelańska, Kopańskiego, Kotwiczna, Królewska, Królowej Marysieńki, Księżycowa, Lublańska, Liońska, Łuczników, Marynarska, Masztowa, Motykówny, Niepodległości, Odeska, Odolanowska, Odrodzenia Polski, Okrętowa, Okulickiego, Oleska, Orna, Paryska, Pedagogiczna, Ryska, Sarajewska, Sewastopolska, Siedzikówny, Skarbu Zakrzowskiego, Skopijska, Staropolska, Stoczniowa, Tallińska, Wallenroda, Wiedeńska, Wilanowska, Wilczkowska, Wołgogradzka, Zagrzebska, Zatorska
Przedszkole:   Przedszkole nr 124, ul. Kopańskiego 18; Przedszkole Waldorfskie Słoneczko, ul. Wiedeńska 5; Niepubliczne Przedszkole Bim Bam Bom 2, ul. Stoczniowa 12a; Przedszkole Koszałki Opałki, ul. Irkucka 11, Przedszkolenr 17, ul. Okulickiego 2a
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 44, ul. Wilanowska 31, Publiczna Szkoła Marco Polo, ul. Zatorska 11
Opieka duszpasterska:   Dom Pomocy Społecznej Fundacji Przyjazny Dom, ul. Okulickiego 2
Erygowanie Parafii:   1987 r.
Księgi metrykalne:   od 1987 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Żywy Różaniec, Wspólnota Krwi Chrystusa, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, Domowy Kościół, Liturgiczna Służba Ołtarza, Róża Różańcowa Rodziców za Dzieci, Skauci Europy, schola dziecięca „Gaudium”, schola młodzieżowa „Stella Gaudi”, schola liturgiczna, Mlodzieżowa Grupa ModlitewnaRekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *