Parafia św. Jana Bosko w Lubinie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jana Bosko w Lubinie – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Lubinie, należąca do diecezji legnickiej. Pracują w niej salezjanie. Jest popularnym miejscem różnych spotkań młodzieży z całego Lubina, diecezji legnickiej, ale i także wrocławskiej inspektorii salezjańskiej. Przy parafii funkcjonuje Oratorium młodzieżowe w którym prowadzone są liczne zajęcia formacyjne i artystyczne dla młodzieży (w tym m.in. grupa teatralno-taneczna, chór itp.). Przy parafii znajduje się także Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio prowadzona przez salezjanów. Przy kościele Jana Bosko aktywnie działają także grupy tzw. Odnowy w Duchu Świętym.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubin Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jana Bosko w Lubinie – więcej informacji

Siedziba
Lubin

Adres

ul. Jana Pawła II 58
59-300 Lubin

Data powołania
1 października 1989

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Wezwanie
św. Jana Bosko

 

Parafia św. Jana Bosko w Lubinie – Serce wspólnoty rzymskokatolickiej

Parafia św. Jana Bosko w Lubinie to ważne miejsce dla lokalnej społeczności wiernych. Założona w 1985 roku, parafia rzymskokatolicka jest centrum duchowego życia mieszkańców miasta. Kościół, zlokalizowany przy ulicy Obrońców Pokoju, codziennie gości wiernych na mszy świętej oraz licznych nabożeństwach i modlitwach.

W dni powszednie liturgia rozpoczyna się o godzinie 7:00 rano, a niedzielne msze odbywają się o różnych porach dnia, aby każdy mógł znaleźć czas na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Księża dbają o serca swoich parafian poprzez regularne wizyty duszpasterskie i posługę sakramentalną.

Kancelaria parafialna jest otwarta od poniedziałku do piątku i służy pomocą wszystkim potrzebującym wsparcia duchowego czy organizacji intencji mszy świętej. Parafia nie tylko prowadzi życie religijne, ale także angażuje się w działalność społeczną i charytatywną.

Niedziela to szczególny dzień dla całej wspólnoty – po mszy wierni często spotykają się na terenie domu parafialnego na kawie lub herbacie, by dzielić się swoimi doświadczeniami życiowymi i budować więzi międzyludzkie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *