Parafia św. Jana Chrzciciela w Bukowcu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jana Chrzciciela w Bukowcu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie mysłakowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Piotr Filipek.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Karpacz

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jana Chrzciciela w Bukowcu – więcej informacji

Siedziba
Bukowiec

Adres

Pl. Kościelny 5
58-533 Mysłakowice

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Karpacz

Wezwanie
św. Jana Chrzciciela

 

Parafia św. Jana Chrzciciela w Bukowcu – historia i codzienne życie

Parafia św. Jana Chrzciciela w Bukowcu to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą XIX wieku. Kościół został uroczyście konsekrowany w 1875 roku i od tego czasu jest sercem duchowego życia mieszkańców Bukowca. Codziennie odbywa się tutaj msza święta, a wierni mają możliwość uczestniczenia we mszy zarówno w dni powszednie, jak i niedzielę.

Księża posługujący w parafii dbają o duchowy rozwój swoich parafian poprzez regularne liturgie oraz modlitwy intencji wiernych. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy administracyjnego.

W każdą niedzielę kościół gromadzi licznych wiernych na wspólnej modlitwie oraz celebracji Eucharystii ku czci Jezusa Chrystusa. Parafia stara się angażować lokalną społeczność poprzez różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie domu parafialnego.

Rozpoczęcie każdego dnia z żywo płynącą liturgią daje mieszkańcom energię do pokonywania codziennych wyzwań z sercem pełnym miłości Bożej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *