Parafia św. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach

Parafia świętego Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji sandomierskiej, w dekanacie Kunów[1].

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Kunów

Parafia św. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach – więcej informacji

Grzegorzowice

27-425 Waśniów
Grzegorzowice 51

sandomierska

Kunów

Wspomnienie liturgiczne

Parafia św. Jana Chrzciciela – historia i codzienne życie

Parafia św. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach, założona w 1890 roku, jest sercem lokalnej społeczności rzymskokatolickiej. Kościół, zbudowany na przełomie XIX i XX wieku, zachwyca architekturą oraz bogatą historią. Codziennie odbywają się tutaj msze święte oraz różnorodne liturgie, które przyciągają wiernych z całej okolicy.

W dni powszednie parafia zaprasza na modlitwę i mszę o godzinie 7:00 rano oraz wieczorną liturgię o godzinie 18:00. W niedzielę msze są celebrowane o różnych porach dnia, umożliwiając uczestnictwo wszystkim chętnym parafianom.

Księża posługujący w parafii dbają nie tylko o duchowy rozwój wiernych, ale również angażują się w życie społeczne miejscowości. Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie dla tych, którzy pragną załatwić sprawy związane z sakramentami lub mają intencje do przekazania podczas mszy.

Rozpoczęcie każdej niedzieli od wspólnej modlitwy wzmacnia więzi między mieszkańcami Grzegorzowic a ich kościołem domowym – Parafią św. Jana Chrzciciela – gdzie Jezusa noszą żywo w swoich sercach każdego dnia tygodnia.