Parafia św. Jana Chrzciciela w Prochowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Prochowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie prochowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Tadeusz Dąbski. Erygowana w 1335.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Prochowice

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jana Chrzciciela w Prochowicach – więcej informacji

Siedziba
Prochowice

Adres

ul. Legnicka 44
59-230 Prochowice

Data powołania
1335

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia św. Jana Chrzciciela w Prochowicach – historia i współczesność

Parafia św. Jana Chrzciciela w Prochowicach to parafia rzymskokatolicka, której korzenie sięgają XVIII wieku. Kościół, będący sercem parafii, został konsekrowany w 1780 roku i od tego czasu pełni ważną rolę duchową dla lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tutaj msze święte oraz różne formy modlitwy.

W dni powszednie liturgia rozpoczyna się o godzinie 18:00, natomiast w niedziele msze odprawiane są o godzinach 8:00, 10:30 oraz 18:00. Parafianie mogą również korzystać z kancelarii parafialnej czynnej od poniedziałku do piątku.

Księża posługujący w tej parafii dbają nie tylko o duchowe potrzeby wiernych, ale także angażują się w życie społeczne miejscowej wspólnoty. W każdą niedzielę podczas mszy intencje modlitwy składane są za żywo uczestniczących oraz za tych przebywających poza domem jezusa.

Kościół jest otwarty na wszystkich pragnących rozpoczęcie nowej drogi wiary lub pogłębienie swojej relacji z Bogiem przez codzienną liturgię i modlitwę serca.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *