Parafia św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św Jana Ewangelisty w Pisarzowej – parafia rzymskokatolicka, należąca do dekanatu limanowskiego w diecezji tarnowskiej. Opiekę nad nią sprawują księża diecezjalni. Funkcję kościoła parafialnego spełnia zabytkowa drewniana świątynia pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty. Ponadto parafia opiekuje się również kaplicą cmentarną.

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Limanowa

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej – więcej informacji

Siedziba
Pisarzowa

Adres

Pisarzowa 20
34-653 Pisarzowa

Data powołania
1336

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

diecezja
tarnowska

 

Parafia św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej – historia i teraźniejszość

Parafia św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej to parafia rzymsko katolicka, która od lat pełni ważną rolę w życiu duchowym lokalnej wspólnoty parafialnej. Założona została w XIX wieku, a jej kościół stanowi centrum religijne dla licznych wiernych z okolicy. Proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który wraz z wikarym ks. Piotrem Nowakiem dba o codzienną liturgię oraz organizację mszy świętych.

Kościół pw św. Jana Ewangelisty wyróżnia się pięknym ołtarzem oraz kaplicą boczną, gdzie wierni mogą składać swoje intencje mszalne i oddawać się modlitwie przed Najświętszym Sakramentem znajdującym się w zakrystii. W ramach działalności charytatywnej i wolontariatu organizowane są festyny parafialne oraz akcje pomocowe dla potrzebujących.

W kancelarii czynna jest możliwość zapisania na sakramenty takie jak chrzest, bierzmowanie czy spowiedź, a także katecheza i edukacja katolicka dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do pierwszej komunii świętej oraz innych uroczystości religijnych obchodzonych przez cały rok liturgiczny – od adwentu po wielki post.

Wspólnota ta aktywnie uczestniczy we mszy świętej niedzielnej oraz innych wydarzeniach religijnych prowadzonych przez proboszcza i duchownych diecezji krakowskiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *