Parafia św. Jana Nepomucena w Żeliszowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

św. Jana Nepomucena w Żeliszowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1972 roku.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Bolesławiec Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jana Nepomucena w Żeliszowie – więcej informacji

Siedziba
Żeliszów

Adres

Żeliszów 116
59-700 Bolesławiec

Data powołania
23 kwietnia 1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. dr Tomasz Krauze

Wspomnienie liturgiczne
21 maja

 

Parafia św. Jana Nepomucena w Żeliszowie – historia i współczesność

Parafia św. Jana Nepomucena w Żeliszowie, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół został wybudowany w 1763 roku i od tego czasu jest sercem duchowego życia lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, a wierni mogą uczestniczyć zarówno w liturgiach dni powszednich, jak i niedzielnych.

Każda msza jest okazją do głębokiej modlitwy oraz złożenia intencji przed Jezusem Chrystusem. Księża prowadzący parafię dbają o żywość duchową wspólnoty poprzez różnorodne nabożeństwa oraz aktywności religijne.

Kancelaria parafialna otwarta jest dla wiernych codziennie po mszach świętych, umożliwiając załatwienie spraw związanych z sakramentami czy organizacją ceremonii kościelnych. Parafia nie tylko gromadzi ludzi na modlitwie, ale także integruje ich poprzez działalność charytatywną i społeczną.

Rozpoczęcie dnia od odwiedzenia kościoła to dla wielu mieszkańców Żeliszowa stały element codziennego życia duchowego. Msze niedzielne są szczególnie ważnym momentem spotkania całej wspólnoty wiernych serca domu bożego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *