Parafia św. Jana Pawła II w Stalowej Woli

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jana Pawła II w Stalowej Woli – akademicka parafia rzymskokatolicka w Stalowej Woli, znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Stalowa Wola.

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Stalowa Wola

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jana Pawła II w Stalowej Woli – więcej informacji

Adres
ul. Ofiar Katynia 637-450 Stalowa Wola

Data powołania

2009

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

Dekanat
Stalowa Wola

Wspomnienie liturgiczne
22 października8 czerwca

 

Parafia św. Jana Pawła II w Stalowej Woli – serce wspólnej modlitwy

Parafia św. Jana Pawła II w Stalowej Woli to parafia rzymskokatolicka, która powstała z myślą o żywej wspólnocie wiernych. Kościół został założony w 2005 roku i od tego czasu stanowi centrum duchowe dla mieszkańców miasta. Codziennie odbywają się tutaj msze święte oraz liturgia, która gromadzi wiernych na modlitwę i refleksję.

W dni powszednie oraz niedziele, kościół otwiera swoje drzwi dla wszystkich pragnących uczestniczyć we mszy świętej i wspólnej modlitwie. Parafianie mogą także skorzystać z kancelarii parafialnej, gdzie załatwią różne sprawy związane z życiem duchowym.

Jezus Chrystus jest centralną postacią każdej liturgii, a intencje mszalne są składane zarówno przez osoby prywatne jak i całe rodziny. Piękno wnętrza kościoła zachęca do kontemplacji i głębokiej modlitwy.

Strona internetowa parafii dostarcza aktualnych informacji o nadchodzących wydarzeniach oraz godzinach mszy świętych. Księżom zależy na tym, aby każdy czuł się tu jak w domu bożym – pełnym miłości Jezusa i wsparcia ze strony współbraci w wierze.

Zarówno codzienne nabożeństwa jak i wyjątkowe uroczystości religijne są okazją do umacniania więzi między członkami parafii oraz rozwijania ducha chrześcijańskiego życia zgodnego z naukami Świętego Piotra.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *