Parafia św. Jana Sarkandra w Lubinie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jana Sarkandra w Lubinie – rzymskokatolicka parafia należąca do diecezji legnickiej i dekanatu Lubin Wschód.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubin Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jana Sarkandra w Lubinie – więcej informacji

Adres
ul. Szpakowa 459-300 Lubin

Data powołania

25 czerwca 1995

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Lubin Wschód

Wspomnienie liturgiczne
30 maja

 

Historia i życie Parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie

Parafia św. Jana Sarkandra w Lubinie jest znana z bogatej historii i aktywnego życia religijnego. Ta parafia rzymskokatolicka została założona w 1990 roku, a jej kościół jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii. Znajduje się ona w sercu miasta, co sprawia, że wierni mają łatwy dostęp do mszy świętej zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Codziennie odbywa się tutaj msza o różnych godzinach, co pozwala parafianom uczestniczyć żywo w życiu duchowym wspólnoty. W niedzielę szczególnie ważna jest msza o godz. 11:00, której towarzyszy uroczysta liturgia oraz modlitwa intencji.

Kancelaria parafialna działa przez większość tygodnia i oferuje pomoc duchową oraz administracyjną dla wszystkich wiernych. Księża są zawsze gotowi do wsparcia swoich parafian zarówno podczas ceremonii religijnych, jak i prywatnych rozmów.

Rozpoczęcie nowego roku liturgicznego zawsze wiąże się z wieloma wydarzeniami organizowanymi przez dom parafialny oraz liczne grupy duszpasterskie działające na terenie kościoła Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patrona tej wspólnoty wiary.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *