Parafia św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego, Wrocław-Brochów

parafia

Postawowe informacje

ul. Biegła 3
52-115 Wrocław
tel: 71/343-35-21
kancelariabrochow@gmail.com

GPS: N51.06336, E17.08079
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Wrocław – wschód

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.00
dni powszednie: 7.00, 9.00, 18.00

Więcej informacji na temat parafii św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego, Wrocław-Brochów

Proboszcz:   Ks. Jan KLESZCZ – ust. 2009
Wikariusz:   Ks. Antoni ABLAM – ust. 2020
Inni księża:   Ks. Andrzej DZIEŁAK
Ks. Piotr MRZYGŁÓD
Liczba mieszkańców:   8447
Kaplica:   Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza, ul. Warszawska 2 – pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki; Dworzec Główny PKP – pw. Katarzyny Aleksandryjskiej; Plebania, ul. Biegła 3; Bieńkowice, ul. Ziemniaczana – pw. św. Ojca Pio; Iwiny, ul. Bukszpanowa 2 – pw. św. Michała Archanioła
Kaplica cmentarna:   Wrocław-Brochów, pw. św. Katarzyny; Wrocław-Bieńkowice, pw. św. Ojca Pio
Odpust:   23 kwietnia, 14 września
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   29 lipca, 4 listopada
Ulice:   Brochów: Afgańska, Aleja Róż, Armeńska, Bengalska, Biegła, Birmańska, Brochowska, Cedrowa, Centralna, Chińska, Chmurna, Cypryjska, Filipińska, Gruzińska, Indonezyjska, pl. Indyjski, Iracka, Japońska, Kazachstańska, Koreańska, Laotańska, Leonarda da Vinci, Malezyjska, 3 Maja, Mandżurska, pl. Mongolski, Mościckiego, Nepalska, Pakistańska, Perska, Pionierów, Piwniczna, Polna, Semaforowa, Społeczna,syjamska, Syryjska, Tatarska, Topolowa, Tybetańska, Warszawska, Węgierska, Wiaduktowa, Wietnamska, Wileńska, Woskowa
Bieńkowice: Arabska, Boiskowa, Jemeńska, Jordańska, Lisia, Marsowa, Palestyńska, Sadowa, Wesołowskiego, Ziemniaczana, 50 Bohaterów
Iwiny: Brochowska (nr. 3-25), Bukszpanowa, Chabrowa, Jaśminowa, Kwiatowa, Lawendowa, Makowa, Morelowa, Ogrodowa, Polna, Wiosenna
Przedszkole:   Przedszkole nr 51, ul Semaforowa 42
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 80, im. Tysiąclecia Wrocławia, ul. Polna 4
Opieka duszpasterska:   Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza, ul. Warszawska 2; Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej; Duszpasterstwo Żeglugi Środlądowej we Wrocławiu
Cmentarz:   Wrocław-Brochów (par.), Wrocław-Bieńkowice (par.)
Erygowanie Parafii:   1914 r.
Księgi metrykalne:   od 1945 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Rodzina Różańcowa, Rodzina Rodzin, Liturgiczna Służba Ołtarza, szafarze nadzwyczajni Eucharystii, Eucharystyczny Ruch Młodych, schola dziecięca, parafialna świetlica środowiskowa, Kościół Domowy, ZHR Zuchy, Skautki Europy, Krąg Biblijny, Forum historyczne – Wieczory Polskie, schola młodzieżowa, wspólnota Taizé, Młodzi Maryi, Kawiarenka parafialna, Sekcja Ekonomiczna Rady Parafialnej, Parafialna Grupa Charytatywna, Wspólnota AARekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *