Parafia św. Joachima i Anny w Legnicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Joachima i św. Anny w Legnicy – rzymskokatolika parafia znajdująca się w dekanacie Legnica Wschód w diecezji Legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 25 czerwca 1995. Mieści się przy alei Rzeczypospolitej 135. Jej proboszczem jest ks. Marian Zieja.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Legnica Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Joachima i Anny w Legnicy – więcej informacji

Adres
ul. Rzeczypospolitej 13559-220 Legnica

Data powołania

25 czerwca 1995

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Legnica Wschód

Wspomnienie liturgiczne
26 lipca

 

Parafia św. Joachima i Anny w Legnicy – serce miasta

Parafia św. Joachima i Anny w Legnicy, założona w 1925 roku, jest ważnym punktem na mapie religijnej miasta. Ten rzymskokatolicki kościół znajduje się przy ulicy Kościelnej 15, stanowiąc centrum duchowego życia parafian. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, zarówno w dni powszednie jak i niedziele.

Msza niedzielna przyciąga wiernych z całej okolicy, którzy gromadzą się na wspólną modlitwę i liturgię. Mszy towarzyszą piękne pieśni oraz homilie księży pełne głębokich refleksji o Jezusie Chrystusie. W kancelarii parafialnej można załatwić wszelkie sprawy związane z życiem duchowym oraz intencjami mszy.

Kościół jest nie tylko miejscem kultu, ale także domem dla wielu inicjatyw społecznych i charytatywnych organizowanych przez parafię rzymskokatolicką. Parafianie aktywnie uczestniczą we wspólnocie poprzez różnorodne formy zaangażowania na rzecz bliźnich.

Rozpoczęcie każdej liturgii zaczyna się od wejścia do kościoła z otwartym sercem gotowym do modlitwy oraz wsłuchania się w Słowo Boże na żywo przekazywane przez duchownych tej wyjątkowej wspólnoty religijnej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *