Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubań w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 lipca 1946.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubań

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie – więcej informacji

Siedziba
Olszyna

Adres

ul. Legnicka 14
59-830 Olszyna

Data powołania
1 lipca 1946

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie – serce wspólnoty

Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie, założona w 1923 roku, jest głęboko zakorzeniona w lokalnej społeczności. Ten rzymskokatolicki kościół codziennie przyciąga wiernych na mszy świętej i modlitwę. W dni powszednie liturgia odbywa się o godzinie 18:00, a niedzielne msze gromadzą licznych parafian już od rana.

Księża z tej parafii dbają o duchowe potrzeby mieszkańców Olszyny, prowadząc kancelarię oraz organizując różnorodne inicjatywy duszpasterskie. Domu Bożego nie opuszcza również żywa modlitwa intencji serc wszystkich wiernych.

Msze święte to czas szczególny – moment spotkania z Jezusem Chrystusem dla każdego katolika. Parafia ta jest miejscem rozpoczęcia wielu ważnych wydarzeń religijnych i kulturalnych dla całej społeczności lokalnej, tworząc atmosferę jedności oraz wzajemnego wsparcia duchowego każdego dnia tygodnia i każdej niedzieli.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *