Parafia św. Józefa Oblubienica Najświętszej Maryi Panny w Porębie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętego Józefa Oblubieńca NMP – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Porębie. Należy do dekanatu Zawiercie – Świętych Piotra i Pawła w archidiecezji częstochowskiej[1]. Została utworzona 13 marca 1908 r. przez administratora diecezji kieleckiej Franciszka Brudzyńskiego z terenu parafii Ciągowice[2]. Kościół parafialny został wybudowany w 1901 r. w stylu neogotyckim, poświęcono go w roku 1908, a konsekrowano w 1957 r.[2] Mieści się przy ul. Dworcowej[2].

Diecezja: Archidiecezja częstochowska
Dekanat: Dekanat Zawiercie – Świętych Piotra i Pawła

Msze święte

niedziela i święta: 6:00, 12:00, 16:00, 18:00

Parafia św. Józefa Oblubienica Najświętszej Maryi Panny w Porębie – więcej informacji

Województwo
 śląskie

Siedziba

Poręba

Adres
ul. Dworcowa 242-480 Poręba

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *