Parafia św. Józefa Robotnika w Złotoryi

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Józefa Robotnika w Złotoryi – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Złotoryja, w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Krzysztof Czyż. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 8 sierpnia 2007. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Władysława Broniewskiego. Jest najmłodszą parafią w mieście.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Złotoryja

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Józefa Robotnika w Złotoryi – więcej informacji

Adres
ul. Broniewskiego 24a, 59-500 Złotoryja

Data powołania

8 sierpnia 2007

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Złotoryja

Wspomnienie liturgiczne
1 maja

 

Parafia św. Józefa Robotnika w Złotoryi – historia i codzienność

Parafia św. Józefa Robotnika w Złotoryi to parafia rzymskokatolicka, która ma głębokie korzenie historyczne. Kościół został konsekrowany w 1950 roku i od tego czasu służy lokalnej społeczności jako miejsce modlitwy i spotkań religijnych. Codziennie odbywają się tu msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wiernych chcących załatwić sprawy związane z liturgią czy intencjami mszalnymi. Księża z Parafii św. Józefa Robotnika dbają o duchowy rozwój swoich parafian, organizując różnorodne wydarzenia religijne oraz prowadząc katechezę.

W każdą niedzielę kościół tętni życiem podczas mszy świętej, gdzie wierni zbierają się na wspólną modlitwę do Jezusa Chrystusa. W sercach mieszkańców Złotoryi ta parafia zajmuje szczególne miejsce jako duchowy dom pełen ciepła i wspólnoty.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *