Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Krosnej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Krosnej – parafia rzymskokatolicka, należąca do dekanatu ujanowickiego w diecezji tarnowskiej. Opiekę nad nią sprawują księża diecezjalni.

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Ujanowice

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Krosnej – więcej informacji

Adres
Krosna34-603 Ujanowice

Data powołania

1981

Kościół
rzymskokatolicki

diecezja
tarnowska

dekanat
Ujanowice

Wspomnienie liturgiczne
1 maja

 

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Krosnej – historia i współczesność

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Krosnej to parafia rzymskokatolicka, która od lat stanowi ważne centrum duchowe dla lokalnej wspólnoty. Założona w 1950 roku, parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika szybko zyskała wiernych dzięki swojej otwartości na potrzeby mieszkańców oraz zaangażowaniu duchownych.

Kościół parafialny, z pięknym ołtarzem i kaplicą, jest miejscem licznych mszy świętych oraz sakramentów takich jak chrzest czy bierzmowanie. Proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który wraz z wikariuszem troszczy się o rozwój duchowy swoich parafian poprzez katechezę i edukację katolicką.

Wspólnota parafialna aktywnie uczestniczy w życiu religijnym diecezji organizując festyny parafialne oraz działalność charytatywną i wolontariat szczególnie podczas adwentu i wielkiego postu. W kancelarii czynnej codziennie można zgłaszać intencje mszalne lub umówić się na spowiedź czy inne sakramenty.

Msze święte odbywają się regularnie, a homilie głoszone przez księży są inspiracją do wspólnej modlitwy i refleksji nad Ewangelią dla wszystkich wiernych tej archidiecezji.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *