Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie leśniańskim w diecezji legnickiej. Obsługiwana jest przez księży diecezjalnych.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Leśna

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie – więcej informacji

Województwo
 dolnośląskie

Siedziba

Zawidów

Adres
ul. Jana Pawła II 2659-970 Zawidów

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Proboszcz
ks. Zbigniew Karaban

Wspomnienie liturgiczne
1 maja

 

Historia i współczesność Parafii św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie

Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie, parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą lat 50. XX wieku. Kościół został konsekrowany w 1954 roku i od tego czasu stanowi duchowe centrum dla mieszkańców miasta. Codziennie odbywa się tutaj msza święta, a wierni mogą uczestniczyć zarówno w liturgii porannej, jak i wieczornej.

W niedzielę parafianie gromadzą się licznie na mszy świętej, aby wspólnie z księżmi modlić się o intencje serca oraz rozpoczęcie nowego tygodnia z błogosławieństwem Jezusa Chrystusa. W dni powszednie kościół jest również otwarty dla wszystkich chętnych do modlitwy oraz żywego kontaktu z Bogiem.

Kancelaria parafialna działa codziennie po każdej mszy świętej, umożliwiając załatwienie wszelkich spraw związanych z życiem duchowym i administracyjnym domu Bożego. Parafia nieustannie rozwija swoją działalność duszpasterską oraz angażuje lokalną społeczność we wspólne inicjatywy religijne i społeczne.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *