Parafia św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Judy Tadeusza w Jeleniej Górze – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Jelenia Góra Zachód, w diecezji Legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze – więcej informacji

Adres
ul. Czarnoleska 258-500 Jelenia Góra

Data powołania

22 sierpnia 1982

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Jelenia Góra Zachód

Wspomnienie liturgiczne
św. Judy Tadeusza

 

Parafia św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze – Serce katolickiej wspólnoty

Parafia św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze to dynamiczna parafia rzymskokatolicka, która od lat 80-tych XX wieku stanowi centrum duchowego życia miasta. Kościół, położony malowniczo w sercu Jeleniej Góry, przyciąga wiernych na codzienne mszy świętej oraz niedzielne liturgie.

W dni powszednie odbywają się tu msze o różnych godzinach, co umożliwia każdemu znalezienie czasu na modlitwę i kontemplację. Księża z parafii z oddaniem prowadzą wiernych przez różnorodne formy nabożeństw i intencji mszalnych.

Niedziela jest szczególnym dniem dla tej wspólnoty – wtedy właśnie kościół tętni życiem podczas uroczystych liturgii mszy świętej. Kancelaria parafialna działa codziennie, oferując pomoc duchową i administracyjną.

Rozpoczęcie każdego nowego tygodnia wiąże się tutaj z głębokim zanurzeniem w życie Jezusa Chrystusa poprzez uczestnictwo we wspólnych modlitwach i sakramentach. Parafia ta jest prawdziwie domem dla wielu serc szukających pokoju i bliskości Boga.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *