Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Góra

parafia

Postawowe informacje

ul. Ks. P. Ściegiennego 29
56-200 Góra
tel: 65/543-26-96
gora-katarzyna@archidiecezja.wroc.pl
gora-katarzyna.archidiecezja.wroc.pl

GPS: N51.66864, E16.54182
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Góra – wschód

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00,18.00;sobota: 18.00
dni powszednie: 7.00 (IX-VI), 8.00 (VII-VIII), 17.00 (IX-VI), 18.00

Więcej informacji na temat parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Góra

Proboszcz:   Ks. Henryk WACHOWIAK – ust. 2011
Wikariusz:   Ks. Łukasz GOŁĄBEK – ust. 2019
Ks. Norbert GRACZYK – ust. 2019
Liczba mieszkańców:   7492
Kaplica cmentarna:   Góra, pw. Bożego Ciała
Odpust:   25 listopada, urocz. Bożego Ciała
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed odpustem
Wieczysta Adoracja:   31 marca, 7 września
Miejscowości:   Kruszyniec (5 km), Włodków Dolny (1 km)
Ulice:   11 listopada, Armii Krajowej, Armii Polskiej, Błotna, Bohaterów Westerplatte, Bojowników, Brzozowa, Bukowa, Bolesława Chrobrego, Chabrowa, Cicha, Cisowa, Chopina, Dąbrowskiego, Dębowa, Dworcowa, Głogowska (nr. 2-44, 1-43), Głowackiego, Hawrysza, Hirszfelda, Iwaszkiewicza, Jarzębinowa, Jodłowa, Klonowa, Kochanowskiego, Konarskiego, Konopnickiej, Kosynierów, Kościuszki, Leśna, Lipowa, Łąkowa, Madalińskiego, Mała, Mickiewicza, Modrzewiowa, Narutowicza, Obrońców Lwowa, Piłsudskiego, Platanowa, Podwale, Poznańska (nr. 1-15, 2-16), Przylesie, Racławicka, Reymonta, Rumiankowa, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Sportowa, Starogórska, Staromiejska, Szkolna, Ściegiennego, Świerkowa, Targowa, Tylna, Wawrzeckiego, Wiosny Ludów, Wolności, Wrocławska (nr. 1-115), Wrzosowa, Zamenhofa, Zielona, Żeromskiego
Przedszkole:   Przedszkole Publiczne Nr 1, ul. Żeromskiego 15
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Poznańska 2
Zespół Szkół:   Zespół Szkół, ul. Armii Polskiej 15a
Szkoła Średnia:   Liceum Ogólnokształcące nr 1, ul. Szkolna 1
Cmentarz:   Góra, ul. Lipowa (kom.); Góra, ul. Zielona (par.)
Erygowanie Parafii:   XIV w.
Księgi metrykalne:   od 1945 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Żywy Różaniec, Straż Honorowa NSJP, schola, Rada Parafialna, Parafialny Zespół Caritas, parafialny oddział Akcji Katolickiej, wolontariat świetlicy parafialnej, grupa Czcicieli Miłosierdzia Bożego, grupy AA „Desiderata” i „Iskierka”, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Apostolat Margaretka, Apostolat DwunastkaRekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *