Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudzicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudzicy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubań w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1601[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubań

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudzicy – więcej informacji

Siedziba
Rudzica

Adres

Rudzica 133
59-818 Siekierczyn

Data powołania
1601

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

 

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudzicy – historia i życie codzienne

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudzicy to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą XVIII wieku. Kościół parafialny, będący centrum duchowego życia miejscowej społeczności, rozpoczęcie swojej działalności zawdzięcza staraniom lokalnych wiernych oraz księży. Codziennie odbywają się tutaj mszy świętej oraz inne nabożeństwa liturgiczne.

W dni powszednie wierni mogą uczestniczyć w modlitwie o różnych godzinach, zaś niedziela przynosi szczególny czas spotkania z Jezusem podczas mszy świętej odprawianej z serca i na żywo dla intencji wspólnoty. Parafialna kancelaria dostępna jest dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy organizacyjnego.

Kościół nie tylko pełni funkcję miejsca kultu religijnego, ale również integruje mieszkańców poprzez różnorodne inicjatywy społeczne organizowane przez dom parafialny i aktywnych księży. W każdą niedzielę liturgia przyciąga licznych wiernych pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem i wspólnotą parafialną.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *