Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rybnicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Katarzyny w Rybnicy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie szklarskoporębskim w diecezji legnickiej[1]. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1972[2][3]. W 2018.07.01 reorganizacja dekanatów. Poprzednim był dekanat Jelenia Góra Zachód[4].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rybnicy – więcej informacji

Siedziba
Rybnica

Adres

Rybnica 28
58-512 Stara Kamienica

Data powołania
1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Wezwanie
św. Katarzyny

 

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rybnicy – Historia i codzienność

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rybnicy to miejsce pełne historii i duchowego bogactwa. Parafia rzymskokatolicka została założona na początku XVIII wieku, a jej kościół jest sercem lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Wierni gromadzą się na modlitwę oraz uczestniczą w liturgii z głębi serca, ofiarując swoje intencje Jezusowi Chrystusowi. Rozpoczęcie każdej mszy to moment refleksji i skupienia.

Księża parafialni dbają o duchowy rozwój wiernych oraz prowadzą kancelarię parafialną, gdzie można załatwić różne sprawy związane z życiem religijnym. Kościół stanowi także centrum życia społecznego Rybnicy, organizując liczne wydarzenia dla wszystkich pokoleń.

Msza święta nie tylko umacnia więź z Bogiem, ale również integruje mieszkańców wokół wspólnych wartości chrześcijańskich. W niedzielę szczególnie wielu wiernych przychodzi do domu Bożego na liturgię niedzielną przeżywaną we wspólnotowej atmosferze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *