Parafia św. Katarzyny PM w Turzy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Katarzyny PM w Turzy – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie ciężkowickim.

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Ciężkowice

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Katarzyny PM w Turzy – więcej informacji

Województwo
 małopolskie

Siedziba

Turza

Data powołania
XIV wiek

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Wezwanie
św. Katarzyna Aleksandryjska

 

Parafia św. Katarzyny PM w Turzy – serce wspólnej modlitwy

Parafia św. Katarzyny PM w Turzy to miejsce, gdzie wierni mogą codziennie uczestniczyć w mszy świętej i wspólnej modlitwie. Parafia rzymskokatolicka powstała z miłości do Jezusa i od lat stanowi centrum życia duchowego mieszkańców Turzy. Kościół, będący siedzibą parafii, jest nie tylko miejscem liturgii, ale także domem dla wielu duszpasterstw.

Proboszczem parafii jest ksiądz Piotr Nowak, który od lat prowadzi wiernych ku głębszemu zrozumieniu wiary i miłości do Boga. Msze święte odbywają się zarówno w dni powszednie jak i niedziele oraz święta, co pozwala każdemu znaleźć odpowiedni czas na modlitwę.

Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie dla tych, którzy potrzebują pomocy duchowej lub mają intencje do zgłoszenia na mszę. Dzięki transmisjom na żywo w internecie osoby z różnych względów nie mogące uczestniczyć osobiście we mszy mogą być częścią wspólnoty nawet ze swojego domu.

Na stronie internetowej parafii można znaleźć aktualne informacje o życiu kościoła oraz planowanych wydarzeniach liturgicznych i duszpasterskich. Zachęca się wszystkich do aktywnego udziału w życiu parafii oraz wsparcia jej pracy swoim sercem i zaangażowaniem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *