Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Głojscach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Głojscach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Nowy Żmigród. Erygowana w 1972 roku.

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Nowy Żmigród

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Głojscach – więcej informacji

Siedziba
Głojsce

Adres

Głojsce, ul. Szkolna 1
38-450 Dukla

Data powołania
1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
rzeszowska

Wezwanie
św. Maksymiliana Marii Kolbego

 

Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Głojscach – historia i aktualności

Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Głojscach to parafia rzymskokatolicka, która od lat jest centrum życia duchowego dla lokalnej społeczności. Założona w 1950 roku, parafia ta nieustannie rozwija się, oferując wiernym możliwość uczestniczenia w mszy świętej codziennie oraz podczas dni powszednich i niedzieli. Kościół parafialny, poświęcony św. Maksymilianowi Kolbe, jest miejscem wspólnej modlitwy i refleksji nad życiem Jezusa.

W każdą sobotę odbywa się msza za zmarłych parafian oraz intencji zgłoszonych przez wiernych. Cmentarz przykościelny jest starannie utrzymany, co świadczy o szacunku dla tych, którzy odeszli do domu Piotra.

Kancelaria parafialna działa na stronie internetowej kościoła oraz stacjonarnie; można tam załatwić wszelkie sprawy związane z liturgią czy organizacją różnych uroczystości religijnych.

Msze święte są odprawiane zarówno w niedziele jak i dni powszednie; szczególności cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na żywo prowadzoną liturgię i serdeczne podejście księży do każdego uczestnika modlitwy.

Zaangażowanie lokalnej społeczności sprawia również, że wiele osób aktywnie uczestniczy nie tylko we mszy świętej ale także we wspólnych inicjatywach mających na celu pomoc potrzebującym czy upiększenie okolicy kościoła. Parafia ta to miejsce pełne serca i pracy wielu ludzi oddanych swojemu powołaniu duchowemu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *