Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Rytwianach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Rytwianach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Staszów. Erygowana w 1935. Mieści się przy ulicy Kościelnej.

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Staszów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Rytwianach – więcej informacji

Siedziba
Rytwiany

Adres

ul. Kościelna 2
28-236 Rytwiany

Data powołania
1935

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

Wezwanie
św. Maksymiliana Kolbego

 

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Rytwianach – serce wspólnoty

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Rytwianach to ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Powstała w 1982 roku, a jej kościół stał się centrum życia duchowego i modlitwy wiernych. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Msza to czas wspólnej modlitwy i refleksji nad słowami Jezusa.

Kościół parafialny jest także miejscem różnych uroczystości liturgicznych oraz spotkań intencyjnych wiernych z księdzem Piotrem, który prowadzi kancelarię parafialną oraz dba o żywość życia religijnego parafii rzymskokatolickiej.

Od początku swojego istnienia Parafia św. Maksymiliana Kolbego przyciąga ludzi z różnych względów – od chęci uczestnictwa we wspólnych nabożeństwach po poszukiwanie wsparcia duchowego i miejsca do refleksji nad własnym życiem codziennym oraz relacją z Bogiem.

Wspólnota ta angażuje się również w działania na rzecz domu pomocy społecznej, organizując różnorodne inicjatywy na stronie internetowej parafii oraz poprzez bezpośredni kontakt z mieszkańcami Rytwian i okolicznych miejscowości.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *