Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Osiecznicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Osiecznicy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Zachód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Artur Kaproń. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1994 roku[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Bolesławiec Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Osiecznicy – więcej informacji

Siedziba
Osiecznica

Adres

ul. Klonowa 4
59-724 Osiecznica

Data powołania
1994

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Osiecznicy – centrum duchowe i wspólnotowe

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Osiecznicy to parafia rzymskokatolicka, która od wielu lat pełni ważną rolę w życiu religijnym lokalnej społeczności. Kościół został poświęcony w 1983 roku i od tego czasu jest miejscem codziennej modlitwy oraz liturgii mszy świętej. Parafia oferuje szeroką gamę nabożeństw, zarówno na dni powszednie, jak i niedziele.

Msze święte odbywają się codziennie, umożliwiając wiernym uczestnictwo w żywej liturgii oraz modlitwie we wspólnocie serc. W każdą niedzielę mieszkańcy gromadzą się na mszy intencji różnych potrzeb lokalnej społeczności.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących pomocy lub porady duchowej ze strony księży posługujących w tej parafii. Domu Bożego nie opuszczają również inicjatywy społeczne oraz charytatywne mające na celu wsparcie najbardziej potrzebujących.

Rozpoczęcie każdego dnia z Jezusem Chrystusem podczas mszy daje wiernym siłę do stawiania czoła wyzwaniom życia codziennego, a także umacnia ich więź z Bogiem i bliźnimi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *