Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szklarskiej Porębie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szklarskiej Porębie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Szklarska Poręba w diecezji legnickiej[1]. Erygowana 29 czerwca 1998 przez bp. Tadeusza Rybaka. Prowadzona przez księży diecezjalnych. Funkcję proboszcza, od początku istnienia parafii, sprawuje ks. Bogusław Sawaryn[2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Szklarska Poręba

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szklarskiej Porębie – więcej informacji

Siedziba
Szklarska Poręba

Adres

ul. Mickiewicza 16
58-580 Szklarska Poręba

Data powołania
1998

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Wezwanie
św. Maksymiliana Marii Kolbe

 

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szklarskiej Porębie – miejsce modlitwy i wspólnoty

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szklarskiej Porębie to wyjątkowe miejsce, które od lat gromadzi wiernych na codziennej modlitwie i liturgii mszy świętej. Parafia rzymskokatolicka została założona w 1985 roku, a jej kościół stanowi serce lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tu nabożeństwa, a księża starają się sprostać duchowym potrzebom parafian.

W dni powszednie oraz niedzielę msza odprawiana jest z pełnym zaangażowaniem serca i duszy, co przyciąga wielu wiernych pragnących uczestniczyć we wspólnocie żywej wiary. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia czy informacji o intencjach mszy.

Kościół nie tylko służy jako miejsce spotkań religijnych, ale również jako centrum kulturalne i społeczne domu Bożego Jezusa Chrystusa. W każdą niedzielę organizowane są różnorodne wydarzenia integrujące parafię oraz mieszkańców Szklarskiej Poręby – od koncertów po spotkania dyskusyjne.

Rozpoczęcie dnia od wizyty w tej malowniczo położonej parafii to doskonały sposób na duchowe umocnienie oraz poznanie bliżej bogatej historii tego miejsca pełnego ciepła i gościnności.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *