Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Lubinie, należąca do diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubin Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie – więcej informacji

Siedziba
Lubin

Adres

ul. Orla 32
59-300 Lubin

Data powołania
29 czerwca 1981

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Wezwanie
św. Maksymiliana Kolbego

 

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie – historia i codzienne życie

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie to parafia rzymskokatolicka, która od lat stanowi duchowe serce lokalnej społeczności. Kościół został oficjalnie otwarty w 1985 roku, a jego patronem jest święty Maksymilian Maria Kolbe, słynny męczennik i franciszkanin.

Codziennie odbywają się tu msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Księża prowadzą liturgię z wielkim zaangażowaniem, dbając o duchowy rozwój wiernych. Wierni mogą uczestniczyć we mszy nie tylko osobiście, ale także na żywo poprzez transmisje online.

W parafii działa również kancelaria parafialna, gdzie można załatwić wszelkie sprawy związane z sakramentami czy intencjami mszy. Domu kościoła pełen jest modlitwy i miłości do Jezusa Chrystusa oraz wspólnotowego wsparcia dla każdego członka tej wyjątkowej społeczności religijnej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *