Parafia św. Marcina Biskupa w Zwierniku

Parafia św. Marcina Biskupa w Zwierniku – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Pilzno[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Pilzno

Parafia św. Marcina Biskupa w Zwierniku – więcej informacji

Zwiernik

39-221 Łęki Górne
Zwiernik 241

tarnowska

Pilzno

Wspomnienie liturgiczne
wspomnienie św. Marcina Biskupa11. listopada

Parafia św. Marcina Biskupa w Zwierniku – miejsce wspólnej modlitwy i historii

Parafia św. Marcina Biskupa w Zwierniku to parafia rzymsko katolicka o bogatej historii, sięgającej wielu wieków wstecz. Kościół, będący centralnym punktem tej wspólnoty parafialnej, jest miejscem licznych mszy św oraz sakramentów takich jak chrzest, bierzmowanie czy spowiedź. Proboszczem parafii jest doświadczony duchowny, który wraz z wikarym prowadzi wiernych przez liturgię i homilie.

W zakrystii kościoła znajdują się intencje mszalne oraz przygotowania do każdej mszy świętej. Parafianie regularnie uczestniczą w katechezie i edukacji katolickiej, co wzmacnia ich więź z religią i ewangelia Chrystusa. Kancelaria czynna jest dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego lub organizacyjnego.

Działalność charytatywna oraz wolontariat są istotnymi elementami życia tej archidiecezji. Parafia pw Świętego Marcina Biskupa organizuje również festyny parafialne podczas ważnych świąt takich jak Adwent czy Wielki Post, integrując całą diecezję we wspólnym przeżywaniu wiary i tradycji chrześcijańskich.