Parafia św. Marcina Biskupa w Zwierniku

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Marcina Biskupa w Zwierniku – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Pilzno[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Pilzno

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Marcina Biskupa w Zwierniku – więcej informacji

Siedziba
Zwiernik

Adres

39-221 Łęki Górne
Zwiernik 241

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Pilzno

Wspomnienie liturgiczne
wspomnienie św. Marcina Biskupa11. listopada

 

Parafia św. Marcina Biskupa w Zwierniku – miejsce wspólnej modlitwy i historii

Parafia św. Marcina Biskupa w Zwierniku to parafia rzymsko katolicka o bogatej historii, sięgającej wielu wieków wstecz. Kościół, będący centralnym punktem tej wspólnoty parafialnej, jest miejscem licznych mszy św oraz sakramentów takich jak chrzest, bierzmowanie czy spowiedź. Proboszczem parafii jest doświadczony duchowny, który wraz z wikarym prowadzi wiernych przez liturgię i homilie.

W zakrystii kościoła znajdują się intencje mszalne oraz przygotowania do każdej mszy świętej. Parafianie regularnie uczestniczą w katechezie i edukacji katolickiej, co wzmacnia ich więź z religią i ewangelia Chrystusa. Kancelaria czynna jest dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego lub organizacyjnego.

Działalność charytatywna oraz wolontariat są istotnymi elementami życia tej archidiecezji. Parafia pw Świętego Marcina Biskupa organizuje również festyny parafialne podczas ważnych świąt takich jak Adwent czy Wielki Post, integrując całą diecezję we wspólnym przeżywaniu wiary i tradycji chrześcijańskich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *