Parafia św. Marcina w Jaworze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. św. Marcina w Jaworze znajduje się w dekanacie jaworskim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Łukasz Misiak. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 2 stycznia 1201. Mieści się przy ulicy Świętego Marcina.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jawor

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Marcina w Jaworze – więcej informacji

Siedziba
Jawor

Adres

ul. św. Marcina 1
59-400 Jawor

Data powołania
2 stycznia 1201

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia św. Marcina w Jaworze – historia i codzienność

Parafia św. Marcina w Jaworze, będąca parafią rzymskokatolicką, ma bogatą historię sięgającą XIII wieku. Kościół parafialny, położony w sercu miasta Jawor, jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii dla licznych wiernych. Msza święta odbywa się tutaj nie tylko w niedzielę, ale również codziennie podczas dni powszednich.

Rozpoczęcie mszy następuje o różnych godzinach dostosowanych do potrzeb parafian. Księża z pełnym zaangażowaniem prowadzą nabożeństwa oraz udzielają sakramentów w kancelarii parafialnej mieszczącej się obok kościoła.

Wierni mogą uczestniczyć we mszy świętej na żywo lub składać swoje intencje modlitewne za pośrednictwem strony internetowej parafii. Parafia organizuje także różnorodne spotkania duszpasterskie i wydarzenia religijne mające na celu pogłębianie wiary oraz budowanie wspólnoty wokół Jezusa Chrystusa.

Każda niedziela to czas szczególnej liturgii, która przyciąga rodziny z okolicznych domów do wspólnego celebrowania wiary i jednoczenia serc poprzez modlitwę oraz Eucharystię.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *