Parafia św. Marii Magdaleny w Radzimowie Górnym

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Marii Magdaleny w Radzimowie Górnym – parafia rzymskokatolicka dekanacie leśniańskim w diecezji legnickiej. Erygowana 1 stycznia 1946 r. Parafia prowadzona jest przez księży diecezjalnych. Obecnie funkcję proboszcza sprawuje ks. Andrzej Wojciechowski. Do parafii należą mieszkańcy Radzimowa oraz Biernej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Leśna

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Marii Magdaleny w Radzimowie Górnym – więcej informacji

Województwo
 dolnośląskie

Siedziba

Radzimów

Adres
Radzimów Górny 759-975 Sulików

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

 

Parafia św. Marii Magdaleny w Radzimowie Górnym – serce wspólnoty

Parafia św. Marii Magdaleny w Radzimowie Górnym, założona w XVIII wieku, jest centralnym punktem życia religijnego tej małej miejscowości. Kościół parafialny, zbudowany na wzgórzu z widokiem na okolicę, stanowi miejsce codziennej modlitwy i refleksji dla wiernych. Mszy świętej można uczestniczyć zarówno w dni powszednie jak i niedziele.

Księża prowadzący parafię dbają o duchowy rozwój wspólnoty poprzez regularne liturgie oraz indywidualne spotkania duszpasterskie. Wierni mają możliwość skorzystania z kancelarii parafialnej codziennie po mszy świętej oraz zgłoszenia intencji mszy czy modlitw.

W każdą niedzielę kościół tętni życiem podczas uroczystych nabożeństw ku czci Jezusa Chrystusa. Parafianie zbierają się licznie, by rozpoczęcie tygodnia uczcić modlitwą i liturgią odprawianą przez lokalnych księży.

Parafia rzymskokatolicka aktywnie angażuje się również w pomoc potrzebującym poprzez różnorodne inicjatywy charytatywne oraz organizację wydarzeń integrujących społeczność lokalną wokół wartości chrześcijańskich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *