Parafia św. Maternusa Biskupa i Męczennika w Lubomierzu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Maternusa Biskupa i Męczennika w Lubomierzu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie lwóweckim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Łuczyński. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 stycznia 1272. Kościół parafialny mieści się przy Placu Kościelnym.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lwówek Śląski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Maternusa Biskupa i Męczennika w Lubomierzu – więcej informacji

Siedziba
Lubomierz

Adres

Plac Kościelny 1
59-623 Lubomierz

Data powołania
1 stycznia 1272

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia św. Maternusa – Serce Lubomierza

Parafia św. Maternusa Biskupa i Męczennika w Lubomierzu to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący centralnym punktem parafii, jest miejscem codziennej modlitwy i mszy świętej. W dni powszednie liturgia rozpoczyna się o godzinie 18:00, a w niedzielę wierni gromadzą się na mszy już od rana.

Księża posługujący w parafii dbają o duchowy rozwój wspólnoty poprzez regularne spotkania modlitewne oraz organizowanie intencji mszalnych dla mieszkańców Lubomierza. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku, umożliwiając załatwienie wszelkich spraw związanych z życiem religijnym.

Kościół pw. Świętego Maternusa to nie tylko miejsce kultu Jezusa Chrystusa, ale również serce społeczności lokalnej – centrum życia duchowego i kulturalnego miasta. Parafianie aktywnie uczestniczą w liturgii i angażują się na rzecz domu bożego oraz innych inicjatywach duszpasterskich organizowanych przez księży każdego dnia tygodnia oraz podczas niedzielnych nabożeństw.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *