Parafia św. Michała Archanioła w Czernicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Michała Archanioła w Czernicy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1958 z podziału parafii św. Mikołaja w Siedlęcinie[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Michała Archanioła w Czernicy – więcej informacji

Siedziba
Czernica

Adres

Czernica 114
58-521 Jeżów Sudecki

Data powołania
15 lipca 1958

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Tomasz Tytera

Wspomnienie liturgiczne
29 września

 

Parafia św. Michała Archanioła w Czernicy – duchowe centrum życia

Parafia św. Michała Archanioła w Czernicy to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej XVIII wieku. Znajduje się w malowniczej miejscowości Czernica, gdzie codziennie odbywają się msze święte oraz inne formy liturgii. Kościół parafialny jest sercem lokalnej wspólnoty wiernych, którzy gromadzą się na modlitwie zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego i administracyjnego. Księża z zaangażowaniem prowadzą życie religijne parafian, organizując liczne wydarzenia liturgiczne i modlitewne intencji Jezusa Chrystusa.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej to okazja do głębokiej refleksji nad życiem duchowym oraz do spotkania z Bogiem na żywo. Parafia dba również o młodszych członków wspólnoty, oferując katechezy i zajęcia religijne dla dzieci i młodzieży.

W niedzielę kościół tętni życiem dzięki licznej obecności wiernych uczestniczących we mszy świętej oraz innych nabożeństwach. Dla tych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w liturgii ze względu na stan zdrowia lub inne przeszkody, dostępne są transmisje online prosto z domu Bożego.

Parafia Świętego Michała Archanioła to miejsce pełne miłości i wiary, które przyciąga ludzi pragnących odnaleźć spokój ducha oraz umocnić swoje relacje z Bogiem poprzez codzienną modlitwę serca.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *