Parafia św. Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim znajduje się w dekanacie Jelenia Góra Zachód w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Andrzej Szarzyński. Mieści się przy ulicy Bocznej w Jeżowie Sudeckim.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim – więcej informacji

Siedziba
Jeżów Sudecki

Adres

ul. Boczna 6
58-521 Jeżów Sudecki

Data powołania
1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia św. Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim – historia i codzienność

Parafia św. Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej XIX wieku. Kościół, będący sercem wspólnoty, jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii mszy świętej. W dni powszednie oraz niedzielę wierni gromadzą się na mszy, aby wspólnie przeżywać duchowe doświadczenia i zbliżać się do Jezusa.

Liturgia odbywa się codziennie, a księża dbają o to, aby każdy mógł znaleźć chwilę na refleksję i modlitwę w intencji swoich bliskich. Kancelaria parafialna otwarta jest dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego lub chcących załatwić sprawy związane z życiem religijnym.

W każdą niedzielę organizowane są specjalne nabożeństwa oraz spotkania dla dzieci i młodzieży, które pomagają młodym ludziom rozwijać swoją wiarę od najmłodszych lat. Parafia angażuje również wiernych do aktywnego uczestnictwa we wspólnocie poprzez różnorodne inicjatywy charytatywne oraz wydarzenia kulturalne.

Rozpoczęcie każdego nowego dnia z modlitwą w domu Bożym stało się ważnym elementem życia mieszkańców Jeżowa Sudeckiego. Parafia nieustannie dba o swoich wiernych, starając się być blisko ich serc każdego dnia tygodnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *