Parafia św. Michała Archanioła w Koskowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Michała Archanioła w Koskowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Legnica Wschód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1923[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Legnica Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Michała Archanioła w Koskowicach – więcej informacji

Siedziba
Koskowice

Adres

Koskowice 40
59-241 Legnickie Pole

Data powołania
1923

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Mariusz Habiniak

Wspomnienie liturgiczne
29 września

 

Parafia św. Michała Archanioła w Koskowicach – Serce lokalnej społeczności

Parafia św. Michała Archanioła w Koskowicach to rzymskokatolicka wspólnota, która od wieków gromadzi wiernych na modlitwę i liturgię. Historia tej parafii sięga XVIII wieku, kiedy to rozpoczęto budowę kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Położony malowniczo w centrum miejscowości, kościół jest nie tylko miejscem kultu religijnego, ale również sercem życia społecznego.

Codziennie odbywa się tu msza święta, a dni powszednie są okazją do głębokiej refleksji i modlitwy w intencji różnych potrzeb parafian. W niedzielę natomiast kościół tętni życiem podczas uroczystej mszy niedzielnej.

Kancelaria parafialna jest otwartą przestrzenią dla wszystkich wiernych szukających duchowego wsparcia lub załatwiających sprawy administracyjne związane z sakramentami czy życiem codziennym parafii.

Wspólnota ta angażuje się również w różnorodne inicjatywy charytatywne i społeczne, które umacniają więzi między mieszkańcami Koskowic i okolicznych miejscowości. Księża prowadzący tę wspólnotę dbają o duchowy rozwój każdego z wiernych oraz organizują spotkania formacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Parafia rzymskokatolicka św. Michała Archanioła to miejsce pełne ciepłego przyjęcia oraz autentycznej troski o bliźnich – prawdziwe domowe ognisko wiary dla wszystkich odwiedzających jej progi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *