Parafia św. Michała Archanioła w Olszanach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Michała Archanioła w Olszanach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Ścinawa, diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Ścinawa

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia św. Michała Archanioła w Olszanach – więcej informacji

Siedziba
Olszany

Adres

Olszany 31; 59-305 Rudna

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Ścinawa

Wezwanie
Michała Archanioła

 

Parafia św. Michała Archanioła w Olszanach – serce lokalnej wspólnoty

Parafia św. Michała Archanioła w Olszanach to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą XVIII wieku. Kościół, położony malowniczo w centrum miejscowości, jest miejscem codziennej modlitwy i spotkań wiernych. Msze święte odbywają się tu codziennie, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Niedziela jest wyjątkowym dniem dla parafian – msza święta przyciąga licznych wiernych pragnących uczestniczyć we wspólnej liturgii i modlitwie za intencji swoich bliskich. Księża z tutejszej parafii dokładają wszelkich starań, aby każda msza była przeżywana żywo i z głębi serca.

Kancelaria parafialna otwarta jest niemal codziennie – księża są dostępni dla wszystkich potrzebujących duchowego wsparcia czy też chcących omówić sprawy związane z życiem religijnym lub organizacją ceremonii kościelnych.

Rozpoczęcie każdego dnia w Parafii Św. Michała Archanioła to nie tylko czas na modlitwę do Jezusa Chrystusa lecz także okazja do budowania trwałych więzi między członkami tej wyjątkowej społeczności domu Bożego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *