Parafia św. Michała Archanioła w Polkowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie polkowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Jarosław Święcicki. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Polkowice

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Michała Archanioła w Polkowicach – więcej informacji

Siedziba
Polkowice

Adres

Plac Kościelny 2
59-100 Polkowice

Data powołania
2 stycznia 1301

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Wezwanie
św. Michała Archanioła

 

Parafia św. Michała Archanioła w Polkowicach – serce duchowe miasta

Parafia św. Michała Archanioła w Polkowicach, założona w 1250 roku, jest jednym z najstarszych kościołów rzymskokatolickich na Dolnym Śląsku. Kościół, położony w malowniczej części miasta, codziennie przyciąga wiernych na mszy świętej oraz modlitwę. Msza odbywa się zarówno w dni powszednie jak i niedzielę.

Wierni mogą uczestniczyć we mszach odprawianych przez księży z parafii rzymskokatolickiej o różnych intencjach modlitewnych. Kancelaria parafialna otwarta jest od poniedziałku do piątku i służy pomocą duchową oraz administracyjną dla mieszkańców.

Liturgia niedzielna to wyjątkowy czas rozpoczęcia tygodnia z Jezusem Chrystusem żywo obecnym podczas Eucharystii. Parafia organizuje także liczne wydarzenia wspólnotowe integrujące wszystkich członków domu bożego serca Polkowic.

Dzięki działalności tej parafii życie religijne mieszkańców kwitnie pełnią wiary i nadziei każdego dnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *