Parafia św. Michała Archanioła w Prusinowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia świętego Michała Archanioła w Prusinowicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji opolskiej, w dekanacie Skoroszyce[1].

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Skoroszyce

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia św. Michała Archanioła w Prusinowicach – więcej informacji

Adres
Prusinowice, ul. Szkolna 848-314 Złotogłowice

Wyznanie
katolickie

Diecezja
opolska

Dekanat
Skoroszyce

Kościół parafialny
św. Michała Archanioła

 

Parafia św. Michała Archanioła w Prusinowicach – Historia i Tradycja

Parafia św. Michała Archanioła w Prusinowicach to miejsce o bogatej historii i głębokiej tradycji religijnej. Położona jest w malowniczej miejscowości na Mazowszu, niedaleko Warszawy. Jej początki sięgają średniowiecza, kiedy to lokalna społeczność postanowiła zbudować swój własny kościół, aby oddawać cześć Bogu i celebrować msze święte.

W ciągu wieków kościół był wielokrotnie przebudowywany i odnawiany, zachowując jednak swoje pierwotne założenia architektoniczne oraz duchową misję. W parafii odbywały się liczne uroczystości religijne oraz ważne wydarzenia dla mieszkańców Prusinowic. Każda msza święta była okazją do wspólnego przeżywania wiary oraz budowania więzi między parafianami.

Dziś Parafia św. Michała Archanioła w Prusinowicach nadal pełni swoją rolę jako centrum duchowe dla lokalnej społeczności. Proboszcz wraz z zespołem duszpasterskim dbają o rozwój życia religijnego oraz organizują różnorodne inicjatywy kulturalno-religijne, które przyciągają zarówno młodszych jak i starszych wiernych.

Msze Święte w Naszej Parafii – Harmonogram

Każdego dnia tygodnia wierni mają możliwość uczestnictwa we mszach świętych odprawianych w naszym kościele parafialnym. Na dni powszednie przypadają msze o różnych godzinach: rano lub wieczorem – tak aby każdy mógł znaleźć odpowiednią porę do modlitwy i spotkania z Bogiem.

Szczególną uwagę warto zwrócić na niedzielną liturgię, która gromadzi największą liczbę wiernych ze względu na swoją symbolikę jako dnia Pańskiego – czasu odpoczynku od codziennych obowiązków poświęconego wyłącznie Bogu rodzinie oraz refleksji nad Ewangelią.

Oprócz regularnych nabożeństw co miesiąc organizowane są również specjalne uroczystości związane ze świątami liturgicznymi czy rocznicami ważnymi dla naszej wspólnoty parafialnej np.: Boże Narodzenie Wielkanoc Wszystkich Świętych itp., które stanowią doskonałą okazję do pogłębiania swojej wiary integracji międzyludzkiej poprzez wspólną modlitwę radość dzielenia się dobrem płynącym prosto od Boga samego!

Duszpasterstwo – Opieka Duchowa Dla Wszystkich

Proboszcz naszej parafii nie tylko prowadzi msze ale także angażuje się aktywnie we wszelkie działania mające na celu wsparcie duchowe każdego członka wspólnoty niezależnie od wieku czy sytuacji życiowej! Regularnie odbywają się spotkania formacyjne katechezy rekolekcje grupy dyskusyjne młodzieży dorosłych seniorów którzy pragną pogłębiać swoją relację z Bogiem lepiej rozumieć naukę Kościoła katolickiego!

Dzięki temu nasza parafia staje miejscem gdzie każdy może poczuć akceptację wsparcie pomoc potrzebną chwili kryzysu trudności ale także radość bliskości Boga innych ludzi którzy idąc razem drogą życia chrześcijańskiego tworzą prawdziwie żyjącą dynamiczną wspólnotę wiary miłości nadziei!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *