Parafia św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1945 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Kryłowski[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Bolesławiec Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych – więcej informacji

Siedziba
Raciborowice Górne

Adres

Raciborowice Górne 188
59-720 Raciborowice Górne

Data powołania
1945

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Andrzej Kryłowski

Wspomnienie liturgiczne
29 września

 

Parafia św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych – historia i teraźniejszość

Parafia św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych ma bogatą historię, sięgającą XVII wieku. Kościół został zbudowany w 1625 roku i od tamtej pory stanowi serce duchowe lokalnej społeczności. Parafia rzymskokatolicka codziennie oferuje msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Księża prowadzący parafię dbają o żywy kontakt z wiernymi poprzez regularne liturgie oraz modlitwy intencji parafian. W każdą niedzielę odbywa się uroczysta msza święta, która gromadzi mieszkańców wokół wspólnego domu bożego.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących duchowego wsparcia czy informacji na temat rozpoczęcia różnych sakramentów. Codzienna modlitwa do Jezusa Chrystusa wzmacnia serca wiernych i buduje silną wspólnotę opartą na miłości bliźniego oraz głęboko zakorzenionej tradycji religijnej tej wyjątkowej parafii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *