Parafia św. Michała Archanioła w Siedlcach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Michała Archanioła w Siedlcach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubin Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1981[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubin Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Michała Archanioła w Siedlcach – więcej informacji

Siedziba
Siedlce

Adres

ul. Czerniec 22
Siedlce
59-300 Lubin

Data powołania
20 grudnia 1981

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr lic. Tadeusz Żurek

Wspomnienie liturgiczne
29 września

 

Historia i działalność Parafii św. Michała Archanioła w Siedlcach

Parafia św. Michała Archanioła w Siedlcach jest jedną z najstarszych parafii rzymskokatolickich w regionie, której początki sięgają XIX wieku. Kościół, będący sercem tej wspólnoty, został uroczyście poświęcony 15 sierpnia 1895 roku. Parafia codziennie zaprasza wiernych na mszy świętej oraz modlitwę w intencji różnych potrzeb duchowych i materialnych.

Księża pełniący posługę duszpasterską dbają o rozwój duchowy parafian poprzez organizację licznych wydarzeń liturgicznych oraz spotkań formacyjnych. Msza odbywa się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele, umożliwiając wszystkim uczestnictwo według ich możliwości czasowych.

W kancelarii parafialnej można załatwić wszelkie formalności związane z życiem sakramentalnym oraz uzyskać informacje dotyczące funkcjonowania domu parafialnego. Parafia aktywnie angażuje się również w życie lokalnej społeczności poprzez różnorodne inicjatywy charytatywne i edukacyjne.

Zapraszamy do odwiedzania kościoła św. Michała Archanioła nie tylko na msze niedzielne, ale także na codzienną liturgię oraz modlitwy prowadzone przez księży z serca dla wszystkich wierzących pragnących pogłębiać swoją relację z Jezusem Chrystusem żywo obecnym we wspólnocie tej wyjątkowej parafii rzymskokatolickiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *